Mateus 2

Штучне справжнє

Гумореска
У нас на Галичині на мистецтво кажуть штука. Тож поговоримо про мистецьке справжнє.

Рукотворне діяння людини привносить незліченні смисли в незайманий до того світ. Наприклад, троянда - просто одна з численних квіток на Землі. Але в полі людських ритуалів вона набуває нових функцій і значень. Для когось троянда - ознака свята й урочистостей, для когось - звична, проте мила серцю прикраса саду та оселі. У християнській традиції троянда є символом воскресіння Христа, у суфіїв вона позначає божественне першоджерело, в ісламі - милосердя.

Жива троянда стає образом пробудженої в милосерді душі, зав’яла - занепаду в смертному гріхові зневіри.

Щаблі смислів, які ми створюємо та вміємо відчитати, визначають, хто ми є.

Чи не найбільшим щастям є бути серед однодумців, які поділяють бачення й розуміння суті речей, і брати участь у дискусії, в якій слова позначають ті самі явища та поняття. Пригадую палку радість в очах близької мені людини щоразу, коли вона усвідомлює, що її думку розуміють і продовжують. Так ніби бути зрозумілим - значить бути явленим. Не бути зрозумілим - лишитися безтілесною примарою в сутінках буття.

Із захопленням і повагою продовжую гастрономічну тему Вчительки.

Шановні Матеусяни, ловіть мій рукотворний промінь вітання й натхнення - “Смак життя”, упорядкований із авокадо зі свіжою м’ятою, молодого листя салату та полуниць.