Mateus 2

Штучне справжнє

Вчителька (Осіпова Даша)
Штучне справжнє

Вперше моя бабця назвала мене старой дєвой, коли мені виповнилось 22. Бо треба вже виходити заміж. В 22 твої часіки вже тікають дуже голосно, а в 24 ти, майже як в казці про золушку, перетворюєшся на стару дєву. Всьо. Прінца вже не знайти.

А прінц треба. Для смисла жизні. Бо для чого ще жить, як не заради нього?

Треба мати машину. І шоб ця машина була краща за Валькіну, з другого поверха. Ну і шо, шо нема куди їздить? А на базар ти як будеш, на маршрутках добиратись? Ти ж не позорисько якесь.

Треба мати шубу. Таку, шоб вдягнуть і шоб на тебе всі озирались. Шоб всім зразу було видно і понятно, шо ти не простушка якась-то там, а з хорошой сім'ї, з богатой.

А якшо ти з хорошої сім'ї, то і тобі треба соотвєтствовать і бути хорошою. Посміхайся, будь чемною. Ну і шо, шо подружки про тебе сплєтнічають? Радій, шо вони в тебе хоча б є.

Треба ще знати Отче наш російською. Ну шо поробиш. Тобі ж не сложно. Ну і шо, шо в нас в сім'ї всі українською говорять? Бог тебе почує, лиш якшо ти будеш російською молитись до нього. Так батюшка в церкві сказав.

Треба мати дітей. Як кому треба? Тобі треба! А то ти чим будеш займатись? А так, якшо мати дітей, то може і прінц від тебе нікуди не уйде. Ну і молитись не забувай при цьому канєшно.

Треба мати в квартирі багато квітів, для кра-со-ти. Шоб отак заходили всі і зразу видно було яка щаслива і багата родина тут живе! Шо значить не подобаються штучні квіти? Нічого, зате Галька он як зайшла, аж рота відкрила від красоти! Треба!

Скорлупа провінційного "треба" міцна і тверда. Ці треба несуться на тебе, як ракети під час обстрілів. І якшо в тебе слабеньке ППО, то шансів вижити і почути себе спражню в тебе мало.
Але кожен робить свій вибір - жити це життя чи імітувати його.