Блог
Українська

37 день війни.

Сьогодні я думала про масштаб потоку, до якого ми зараз залучені. І зрозуміла, що вперше тижні я боролася з ним, протестуючи як підліток, буянила, емоціонувала, рвала струни, плювалась і билася, банила і кричала правду. Потім, коли зрозуміла, що це надовго і що я істерю від страху, почала заспокоюватися.

За весь цей час неодноразово ловила себе на думці, що я винна в тому, що не померла, не загинула. Щоразу, читаючи про смерть дітей, героїв, волонтерів, відчувала свою поганість через те, що це сталося не зі мною. Коли чоловік надіслав фото у формі, а потім син поїхав допомагати до Києва, а невістка сказала, що "москалі" обіцяли її знайти та вбити, за зухвалість у відео та коментарях у чатах, а мені люди почали писати, що їх підтримують мої відео та пости, я заспокоїлася. Вся родина при справі. Вся моя команда «Дослідження внутрішнього світу особистості» – однодумці. Ми разом. Свої не загубилися.

Мені важливо розуміти, який сенс у моєму житті, відчувати вектор і мету, до якої я йду. Важливо намацувати, нехай навіть у темряві ту саму нитку Аріадни. Мені не так важливо дійти, мені важливо розуміти, що я йду туди. Мені подобається та компанія, в якій я зараз опинилася. Коли я жила в Білорусі, мені говорили, що я надто зухвала і волелюбна, а в Україні виявилася норм, підходяща.

Гребу маленькими веслами, на паперовому кораблику, в потоці бурхливої вогняної річки. Але серцем чую, що гребу куди треба і з тими, кого люблю, і з тими, з ким готова зустріти будь-який результат. Тепло від цього і світло на душі. З вірою в Бога та ЗСУ зустріла я закінчення 37-го дня героїчного протистояння України агресору.

Фото: Київська область майже повністю звільнено від окупантів.

Автор Ольга Демчук
Переклад Anna Medvetskaya